Anonym

اقامت ارمنستان

 

زندگی در کشور ارمنستان با هزینه بسیار پایین زندگی، اقلیم های گوناگون، مکان های بسیاری جهت بازدید همراه می باشد. جرم و جنایت در این کشور عملا صفر است و ارمنستان یکی از مهمان نواز ترین مردمان جهان را دارد. شرایط اقامت دائم ارمنستان برای هر فردی مناسب است و به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی، ارمنستان یکی از بخشهای موفق و پیشرفته محسوب می شود.

 

اقامت ارمنستان

 

انواع اقامت در ارمنستان 

همانطور که میدانید برای گرفتن اقامت ارمنستان و یا هر کشور دیگری نیاز به انجام مراحل مختلفی است که هرکس میتواند بسته به شرایط خود یک مورد را انتخاب کند. در ارمنستان تعداد بسیار کمی اقلیت وجود داردو نیاز نیست برای گرفتن اقامت ارمنستان حتما دارای شرایط خاصی باشید. انواع مختلف گرفتن اقامت ارمنستان به شکل زیر است:
اقامت ارمنستان با خرید ملک
اقامت ارمنستان با پناهندگی
اقامت ارمنستان از طریق ازدواج

 

 

اقامت ارمنستان با خرید ملک

اقامت ارمنستان با خرید ملک یکی از بهترین راه های گرفتن اقامت دائم این کشور است. ارمنستان کشور کوچک با جمعیت کمتری نسبت به ایران میباشد که به عنوان کشوری با قدمت تاریخی معروف شده. افراد خارجی می توانند 100٪ صاحب ملکی باشند که در ارمنستان خریداری کرده اند. افراد خارجی درست همانند مردم محلی ارمنستان میتوانند ملک را برای خود نگه دارند یا آن را به اجاره یا فروش برسانند. سرمایه گذاری در ارمنستان با خرید ملک میتواند به شرایط افراد برای گرفتن مجوز اقامت موقت و دائم نیز کمک کند .

اقامت ارمنستان با پناهندگی

پناهندگی در کشور ارمنستان توسط سرویس دولتی ارمنستان بررسی می شود . و سرویس های دولتی بر اساس مدارک و مطالب پرونده اشخاص در راستای پناهندگی و  با انجام مصاحبه حضوری و پیگیری از کشور مبدأ ( کشور تابعه خود فرد ) و بررسی مراحل قانونی فرد تصمیم گیری های لازم را اتخاذ می نمایند . در کشور ارمنستان اصل بر عدم استرداد خواهد بود اما مشروط به این امر می باشد که صحت اظهارات فرد تأیید گردد . لذا پس از تأیید موارد فوق الذکر و بررسی مفهوم پناهندگی به او اعطای پناهندگی خواهند نمود

اقامت ارمنستان از طریق ازدواج

در بررسی موضوع مهاجرت به ارمنستان از طریق ازدواج قابل ذکر است این فرآیند مشابه اکثر کشورهای غربی در ارمنستان انجام می گیرد. ازدواج با محارم نزدیک در ارمنستان ممنوع است یا اگر یکی از طرفین توسط دادگاه غیرصالح شناخته شود، ازدواج ممنوع است. بنابرین، ازدواج قانونی و رسمی زمانی رخ می دهد که شما در اداره ثبت و ادارات ثبت وزارت دادگستری ارمنستان، ازدواج شما را ثبت کنید. بنابرین در صورت لزوم، برای افراد بدون اقامت ارمنستان می توان اقامت موقتی صادر کرد و فرآیند ثبت ازدواج را در اداره ثبت تکمیل کرد

هرینه زندگی در ارمنستان به تومان 

هزینه زندگی در ارمنستان برای افراد معمولی، به مانند یک بهشت است. به منظور حفظ یا حتی پیشه گرفتن از شیوه زندگی ای که میانگین آمریکاییان از آن لذت می برند، در گران ترین قسمت های پایتخت، هزینه ای بیش از 600 دلار در ماه خرج نمی شود اگر شما کمی صرفه جویی داشته باشید، هزینه های ماهانه حتی در مناطق گران قیمت به راحتی می تواند به 300 دلار محدود شود.

زندگی ارزان در خارج از پایتخت می تواند هزینه کمتر از 50 دلار در هر ماه باشد. این به این معنی است که جایی برای هرکسی  وجود دارد. اجاره برای یک اتاق خواب بسیار بزرگ و خاص در مرکز ایروان پایتخت ارمنستان حدود 200 دلار هزینه دارد. قیمت میوه ها و سبزیجات، هر کدام در فصل خودشان به ندرت از 10 سنت به ازای هر پوند بالا تر می رود، بنابراین برای کسانی که پرخوری ندارند، هزینه غذا واقعا ناچیز است.

 

کاریابی در ارمنستان

مجوز اقامت ارمنستان به شما و اعضای خانواده تان اجازه می دهد که بدون محدودیت در این کشور ساکن شوید، بدون هزینه ی ویزا به ارمنستان سفر کنید و حق شرکت در فعالیت های قانونی مانند کسب و کار، تحصیل و بازنشستگی را داشته باشید و بتوانید افراد خارجی را به ارمنستان دعوت کنید. ساکنان ارمنستان از حقوق و آزادی های قانون اساسی، از جمله حقوق بهداشت، امنیت اجتماعی، آموزش و پرورش، حقوق مالکیت و حقوق خصوصی و آزادی بیان برخوردار هستند. ساکنان ارمنستان مجبور به خدمت در ارتش نیستند.

چاپ
1649