Anonym

تحصیل ارمنستان

ارمنستان دارای 26 دانشگاه دولتی میباشد که 4 دانشگاه از این مجموعه بین المللی هستند. ارمنستان دارای ۳۳ دانشگاه معتبر خصوصی در سطح تحصیلات تکمیلی می باشد. موسسات آموزشی بسیاری در ارمنستان وجود دارند که شامل دانشگاه، موسسات آموزش عالی، آموزشکده ها می باشد که همگی تحصیلات تکمیلی را در ارمنستان ارائه می دهند. پر طرفدارترین رشته های دانشگاهی ارمنستان شامل فیزیک، ریاضی، شیمی، میکروبیولوژی، مهندسی، پزشکی، فناوری اطلاعات، و مطالعات آمریکا می باشد. تحصیل در ارمنستان در مقطع لیسانس ۴ ساله، فوق لیسانس ۲ ساله و دکترا ۲ الی ۳ ساله می باشد.

سال تحصیلی ارمنستان در ماه سپتامبر آغاز و در ماه جولای پایان می پذیرد. زبانهای مورد تدریس در ارمنستان (بجز دانشگاه های بین المللی که به زبان انگلیسی است)، ارمنی و روسی می باشد. شهروندان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا که قرارداد تفاهم و همکاری دوجانبه با دولت ارمنستان امضا کرده اند می توانند بدون نیاز به ویزا و تشریفات اداری برای دریافت ویزای ارمنستان اقدام کنند. به محض اینکه شما نامه پذیرش دانشگاه را دریافت نمودید دانشگاهی که شما را پذیرش نموده نامه ای مبنی بر تایید پذیرش شما برای وزارت خارجه ارمنستان  ارسال می‌کند تا مقدمات کار ویژه‌ای شما فراهم شود. برای اخذ ویزای تحصیلی ارمنستان، دانشجو می بایست درخواست رسمی ویزای خود را به نزدیکترین سفارت کشور ارمنستان به خود تقدیم کند. سفارت پس از دریافت هزینه های صدور ویزا و طی مراحل اداری، ویزای تحصیلی کشور ارمنستان را  به همراه کارت اقامت برای شخص صادر می کند‌.

 

تحصیل ارمنستان

 

تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان

فیزیوتراپی با روش های درمان خارجی به منظور بهبود، حفظ و رفاه و عملکرد کامل بدن انسان و سیستم حرکتی آن است. تحصیل فیزیوتراپی در ارمنستان دانش آموزان را برای کار در بیمارستان ها، کلینیک های ورزشی، مدارس ویژه و خانه های سالمندان آماده می کند تا خروجی های خوبی را به جامعه برسانند.

دانشگاه ارمنستان دارای برنامه های فارغ التحصیلی در کسب و کار و قانون می باشد. برنامه های آنها معمولا برای دوره کارشناسی حدود 1.5 تا 2 سال طول می کشد و یک سال دیگر برای تکمیل برنامه تحصیلات تکمیلی زمان نیاز است. این زمان بر اساس نوع رشته در حال تغییر است

 

تحصیل در ارمنستان پزشکی

برای ورود به رشته پزشکی در دانشگاه های کشور ارمنستان، داشتن مدرک دیپلم کافی می باشد. در این خصوص تفاوتی ندارد که شخص مدرک دیپلم رشته تجربی، ریاضی، علوم انسانی و یا فنی ارائه نماید. بنابراین با داشتن مدرک دیپلم رشته های مختلف  متقاضی می تواند در رشته های پزشکی ارمنستان پذیرش اخذ نماید. برای ورود به دانشگاه شخص بایستی به مدت 9 ماه دوره پیش دانشگاهی را بگذراند، هرچند دوره پیش دانشگاهی را در کشور خود به پایان رسانده باشد. در این دوره 9 ماهه دانشجو واحدهای پیش پزشکی و مرتبط با رشته خود را می گذراند. بنابراین برای ورود به رشته پزشکی و تحصیل در این رشته در ارمنستان متقاضی نیازی به ارائه مدرک پیش دانشگاهی از کشور خود ندارد. 

 

تحصیل در ارمنستان دندانپزشکی

رشته دندانپزشکی در چند سال اخیر مورد استقبال بسیاری از افرادی قرار گرفته است که قصد اقامت به کشورهای خارجی از طریق گرفتن ویزای کاری هستند. همچنین تحصیل رشته دندانپزشکی در ارمنستان دارای مزایای زیادی است که شامل:
عدم وجود محدودیت سنی برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ارمنستان
امکان تحصیل و زندگی با هزینه های بسیار کم و معقول نسبت به سایر کشورها
امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان
اجازه کار در ارمنستان هم زمان با تحصیل
نزدیکی فرهنگی بین دو کشور ایران و ارمنستان
امکان اسکان دانشجویان در خوابگاه دانشگاه مربوطه در ارمنستان
داشتن مرز زمینی و هوایی با ایران و حرکت روزانه یک تا دو اتوبوس بین دو کشور ایران و ارمنستان
عدم دریافت ویزا برای خانواده ی دانشجو که به راحتی می توانند با فرزند خود ملاقات داشته باشند.
طول مدت تحصیل دندانپزشکی در ارمنستان ۵ سال می باشد.


هزینه دانشگاه پزشکی در ارمنستان

هزینه های تحصیلات در دانشگاه های ارمنستان متفاوت است. هزینه دانشگاه های دولتی معمولا کمتر از دانشگاه های خصوصی است. میانگین هزینه سالانه تحصیل در دانشگاه های ارمنستان 852 دلار می باشد، در حالی که سالانه هزینه زندگی در ارمنستان برای یک دانشجوی بین المللی به مبلغ 3400 دلار می رسد. دانشگاه آمریکایی ارمنستان متعهد به حمایت از تمام دانش آموزان در یافتن ابزار برای تامین مالی آموزش و پرورش است.


چاپ
1619