Anonym

تحصیل اروپا

تحصیل در اروپا یکی از بهتری روش های کسب اقامت دائم در تمام کشورهای اروپایی است. طی سالیان اخیر به دلیل کسب رتبه های بالا در سیستم آموزشی ، استانداردهای زندگی و خدمات بهداشتی – درمانی ، سیل دانشجویان بین المللی برای تحصیل در اروپا افزایش یافته است . قاره اروپا با مساحت 10 میلیون کیلومتر مربع و جمعیت 730 میلیون نفرپرجمعیت ترین و در عین حال ثروتمندترین قاره می باشد . این قاره با دارا بودن دانشگاه های قدیمی و رتبه دار جهانی همیشه مورد توجه دانشجویان دنیا بوده است .تحصیل در قاره اروپا حتی برای شهروندان کانادایی ، استرالیایی و آمریکایی نیز بسیار جذاب می باشد و طرفداران چشمگیری دارد .طبق آمار سالیانه بیش از یک و نیم میلیون دانشجو از سایر نقاط جهان برای تحصیل در  این قاره روانه دانشگاه های متفاوت این قاره می شوند و این آمار همواره سیر صعودی دارد.

 

تحصیل اروپا

 

مزایای تحصیل در اروپا

1. بهترین سیستم آموزشی اروپا

قاره اروپا شامل پیشرفته ترین کشورها است که هرکدام بهترین دانشگاه های دنیا را دارند. به همین دلیل یکی از راه های پیشرفت و پیدا کردن شغل در هر کدام از کشورهای اروپایی، تحصیل در دانشگاه های اروپا است. 

2. داشتن استانداردهای بالا در زمان تحصیل اروپا

 

3. گرفتن بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی

یکی از سرمایه گذاری های کشورهای اروپایی در سیستم های تحصیلات عالی و مطالعات پژوهشی است و به همین دلیل سعی می کنند ، آموزش را برای دانشجویان مقرون به صرفه تر کنند . برای مثال تحصیل رایگان در نروژ ، سوئد و اتریش . در برخی دیگر از کشورهای اروپایی نیز برای جذب دانشجویان فعال و با استعداد ، بورس ها و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی ارائه می شود.

 

4. تحصیل بدون مدرک زبان

در برخی از کشورها امکان گذراندن دوره زبان همراه با درس اصلی وجود دارد و این امر فرصت بسیار خوبی برای افرادی است که می خواهند مستقیما بدون داشتن مدرک زبان ، تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را شروع کنند.

 

5. تنوع تحصیل در اروپا

یکی از ویژگی های اروپا ، تنوع رشته ها در مقاطع تحصیلی متفاوت است . بیش از صدها رشته علمی در مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری همچنین فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت وجود دارد.

6. یافتن شغل مناسب بعد از تحصیل در اروپا

بسیاری از کار فرمایان در سراسر جهان در هنگام استخدام در پی افراد با مدارک و تجارب بین المللی هستند . دانشجویان با تحصیل در اروپا دانش ، مهارت و تجربه لازم برای رقابت در جذب بازار کار را بدست خواهند آورد .

 

تحصیل در اروپا با کمترین هزینه

تحصیل در اروپا با کمترین هزینه شاید برای افرادی که علاقه به ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های دنیا را دارند بسیار جمله جذابی باشد. . ممکن است برای این افراد تحصیل و اخذ مدرک رسمی دانشگاهی در کشور خود یا در کشورهای دیگر، بدون در اختیار داشتن بودجه‌ای قابل توجه امکان‌پذیر نباشد. یا به هر دلیلی علاقه مند به ادامه تحصیل در یک کشور ثانویه باشند اما توان پرداخت هزینه های سرسام آور را نداشته باشند.
اگر هر دانشجوی مشتاق به تحصیل بداند که داشتن بودجه مورد نیاز برای تحصیل، یک امر ضروری نیست، بسیار خوشحال خواهد شد. در واقع کشورهای زیادی در سراسر جهان وجود دارند که دانشجویان خارجی را بدون هیچ هزینه‌ ای و یا با هزینه‌ای بسیار مقرون به صرفه پذیرش می کنند. فقط لازم است که آن‌ها را شناخته و شرایط تحصیل در این دانشگاه‌ها را بدانیم.


تحصیل رایگان در اروپا

برای همه شهروندان اتحادیه اروپا، امکان تحصیل رایگان در اروپا وجود دارد. در بعضی از دانشگاه‌های مطرح جهان نیز بعضی از دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می‌توانند به طور رایگان یا با هزینه کم و ناچیز تحصیل کنند. تحصیل رایگان در کشورهایی مانند جمهوری چک، آلمان، اتریش، فنلاند، فرانسه، نروژ، دانمارک، ایسلند، اسپانیا، ایتالیا، مجارستان، لهستان، اسلونی برای دانشجویان بین المللی فراهم شده است. 

چاپ
1562