Anonym

کاریابی ارمنستان

کار در ارمنستان مانند سایر کشورهای دیگر دارای قوانین و مقررات خاصی است. برای مهاجرت و اقامت در کشور ارمنستان قبل از هرچیزی باید شرایط کاری خود را در این کشور بررسی کنید. بر اساس قانون کار، انواع گوناگونی از قرارداد کار وجود دارد، متقاضیان، قرارداد کار را برای مدت مشخص یا نا مشخص امضا می نمایند، قرارداد کار از پیش تعریف شده برای یک مدت معین تنها در شرایط استثنایی امضا می گردد. پایان یک قرارداد کار ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، که برخی از این دلایل به شرح زیر می باشد:
با رضایت هر دو طرف
زمانی که قرارداد منقضی شده باشد
ابتکار عمل از کارمند
با ابتکار عمل از کارفرما

در موارد دیگر توسط قانون کار تصریح شده است. قرارداد کار در کشور ارمنستان، از ضمانت لازم در مقابل پشتیباتی از کارمندان در مقابل بیماری و هرگونه ضرر برای زنان باردار و مادران دارای کودکان زیر 3 سال برخوردار می باشد.

 

کاریابی ارمنستان

 

کاریابی بین المللی در ارمنستان

با توجه به افزایش فرصت های شغلی در این کشور نرخ بیکاری در ارمنستان در سال جاری کاهش یافته است . بنابراین این کشور می تواند فضای مناسبی برای اشتغال نیروی کار خارجی باشد . البته برای یافتن شغل و کاریابی در ارمنستان مهارت در زمینه های صنعتی و خدمات الزامی و یا تسلط به زبان انگلیسی برای تدریس در این کشور الزامی است .
برای اقدام به مهاجرت کاری به ارمنستان ، داشتن یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای ارمنستانی ضروری است . پس باید در اولین قدم شغلی مناسب در این کشور را یافته و برای دریافت ویزا ارمنستان اقدام کنند .یکی از بهترین روش های دریافت کاریابی بین المللی ارمنستان، درخواست از شرکت های متخصص این کار است که شما را برای رسیدن به شغل مورد نظر در کشور ارمنستان راهنمایی میکنند.

مدراک مورد نیاز برای کاریابی ارمنستان

پاسپورت معتبر
فتوکپی پاسپورت و وضعیت بیوگرافی متقاضی
2 عکس همانند عکس پاسپورت
2 نسخه کامل از فرم درخواست مجوز کار
گواهی پزشکی با تأییدیه وضعیت سلامتی
نامه از کارفرمایی در کشور ارمنستان با اطلاعیه پیشنهاد کار، موقعیت کاری و دستمزد روزانه،هفتگی و یا ماهیانه در سمت کاری
گزارشی از پلیس از شهر و محل اقامت متقاضی
گزارش  های سوء پیشینه از پلیس ارمنستان
اثبات داشتن بلیط بازگشت و اثبات بودجه برای بلیط بازگشت
هزینه های پرداختی برای درخواست مجوز کار
گواهی ازدواج متقاضی در صورت لزوم
2 نسخه تصدیق نامه شغلی
3 نسخه کتبی از پست های شغلی
برای ویزای توریستی، تمدید مدت تابعیت و اقامت ارمنستان متقاضی در ارمنستان برای پوشش زمان انتظار
نامه  های مالی بانکی و گواهی ثبت نام

استخدام کارگر در ارمنستان

همانطور که در مقاله های قبلی اشاره کردیم یکی از راه های گرفتن اقامت ارمنستان، ارسال دعوت نامه معتبر از طریق بستگان یا نزدیکان افراد است. به همین جهت پس از استخدام، اشتغال به مدت یک سال در ارمنستان، می تواند زمینه ی اخذ اقامت این کشور را فراهم کند. سرمایه گذاری، کار آفرینی و خرید ملک، از دیگر طرق اخذ اقامت ارمنستان محسوب می شود. منظور از کار آفرینی، انجام فعالیت های اقتصادی مولد نظیر ثبت شرکت در ارمنستان است.دریافت ویزای تحصیلی و خویشاوندی نیز از سایر راه ها اخذ اقامت است.


حقوق کار در ارمنستان 

از نکات حایز اهمیت کار در ارمنستان و جستجوی کار در ارمنستان توجه به میزان حقوق در این کشور است. از عوامل مهم در انتخاب اقامت ارمنستان از طریق کار در ارمنستان نرخ دستمزدها و حقوق ماهیانه مردم آن است. میزان حقوق و دستمزد در ارمنستان چندان مناسب نیست اما در مقابل هزینه های زندگی در ارمنستان پایین است و در حدود 12 درصد کمتر از ایران است. در فوریه سال 2013 حقوق میانگین مردم 364 دلار بوده است اما در حال حاضر میانگین حقوق کارگزاران در این کشور 390 دلار در ماه است که با این میزان حقوق و دستمزد به دلیل پایین بودن می باشد. میانگین هزینه های زندگی اعم از عمومی و اختصاصی مانند اجاره منزل، خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد و حتی مسافرت در حدود 290 دلار در ماه خواهد بود که البته باید به این نکته دقت بفرمایید که میزان هزینه های زندگی کاملا بستگی به سبک زندگی شما خواهد داشت.

چاپ
1013